od 1350 zł
Dziś zapłacisz: 135 zł
Zarezerwuj

Rzeka Ebro i Zbiornik Caspe – Polska Baza Wędkarska

Created with Sketch. Rzeka Ebro, Hiszpania
Created with Sketch.

Czas trwania

8 dni

Created with Sketch.

Rodzaj wyprawy

Wyprawa wędkarska

Created with Sketch.

Wielkość grupy

18 osób

Created with Sketch.

Język

Hiszpański, Polski

Opis

Do pierwszych 10 rezerwacji BON o wartości 50ZŁ na zakupy w DECATHLON!

Rzeka Ebro to jedna z głównych rzek Hiszpanii. Rzeka przepływa przez północną część tego kraju. Ma źródła w Górach Kantabryjskich w okolicy Fontibre (prowincja Kantabria) i słynie z największych okazów suma w Europie. Poza tym zamieszkują ją wielkie ilości sandaczy i karpi.

Zapraszamy do miejscowość Playas de Chacon, obok miejscowości Caspe do polskiej bazy wędkarskiej.

INFORMACJE O WYPRAWIE

 • Pakiet STANDARD (podstawowa opcja - 1350 zł) - zakwaterowanie, łódź z silnikiem spalinowym, pełna informacja o łowisku, opieka polskiego rezydenta, pościel i ręczniki, dostęp do basenu, internet WiFi, dostęp do bazy (wędzarnia, grill, bar, TV satelitarna, stołówka, sklep wędkarski).
 • Pakiet GUIDE ONE day/night - grupa 1-4 osób - możliwość wynajęcia przewodnika na 1 dzień (8 godzin) lub na 1 noc (8 godzin) . W pakiecie jest możliwość łowienia sumów w dryfie (techniką kwoka lub vertical) lub łowienie sumów technikami stacjonarnymi lub łowienie sandaczy/okoni z łodzi lub łowienie karpi technikami stacjonarnymi. Paliwo do łodzi płatne dodatkowo według zużycia.Przy większych grupach cena jest podawana na zapytanie.
 • Pakiet EXTRA GUIDE - grupa 4-8 osób - zakwaterowanie, łódź z silnikiem spalinowym, opieka polskiego rezydenta. Łowienie z przewodnikiem przez cały pobyt: 6 dni (po 8 godz.) + niecałe 2 dni w zależności od godziny przyjazdu i wyjazdu z naszej bazy.
 • Na miejscu w bazie, obowiązuje wpłata kaucji zwrotnej w wysokości 100 EUR od osoby. Kaucja jest zwracana na koniec pobytu w bazie.

Szczegóły wyprawy

Rozwiń wszystko
Opis łowiska

Rzeka Ebro - jedna z głównych rzek Hiszpanii. Rzeka przepływa przez północną część tego kraju. Ma źródła w Górach Kantabryjskich w okolicy Fontibre (prowincja Kantabria), płynie w kierunku południowo-wschodnim przez Kotlinę Aragońską, dalej w postaci przełomu między Zbiornikami Caspe i Tortosą przepływa przez nadbrzeżne Góry Katalońskie i deltą uchodzi do Morza Śródziemnego (prowincja Tarragona). Rzeka Ebro słynie z największych okazów suma w Europie. Poza tym zamieszkują ją wielkie ilości sandaczy i karpi.

Dostępne gatunki ryb

Główną i największą atrakcją Hiszpanii są oczywiście wielkie sumy. Na Ebro istnieje realna szansa złowienia suma o wadze 150 kg. Regularnie łowione są ryby 2 metrowe i większe. Chyba nikomu nie trzeba mówić, że sum to ogromnie silny przeciwnik. Nad Ebro zjeżdżają się łowcy sumów z całego Świata, bo jest to jedno z najlepszych łowisk tego gatunku. Najlepszy okres połowów: od marca do końca listopada.
Poza sumami, dużą atrakcją Ebro są sandacze. W tym łowisku żyją ogromne ilości tego drapieżnika. W dobrym okresie można złowić kilkadziesiąt sztuk w ciągu jednego dnia. Najczęściej łowione są średnie ryby, ale trafiają się prawdziwe okazy. Najlepszy okres połowów: od września do końca kwietnia.
Oczywiście niewąpliwą atrakcją rzeki Ebro są wielkie karpie. Żyje ich tam ogromna ilość. Dorastają do bardzo dużych rozmiarów. Realną szansą jest złowienie ponad 30 kilogramowego karpia. W dobrych okresach łowi się dużo karpi i najczęściej padają okazy powyżej 10 i 15 kilogramów. Najlepszy okres połowów: od marca do końca listopada.

Metoda łowienia

Sumy na przynęty naturalne (metody stacjonarne, spławikowe i gruntowe). Połowy karpiowe (metody karpiowe i spławikowe). Sumy i sandacze na spinning oraz na trolling.

Terminy połowów

Połowy całoroczne, jednak łowi się w różnych okresach, ze względu na poławiane gatunki ryb.
Sum, karp - najlepszy okres połowu od marca do końca listopada.
Sandacz - najlepszy okres połowu od września do końca kwietnia.

Sprzęt pływający

Do dyspozycji naszych Gości jest 12 szt. łodzi (jedna łódź na 3 osoby) przystosowanych do łowienia sumów i innych gatunków ryb. Łodzie wyposażone są w silniki spalinowe (głównie 15 KM). Dodatkowo na specjalne życzenie wypożyczamy łódź z silnikiem spalinowym 30 KM. Nasi przewodnicy poruszają się jednostką z silnikiem spalinowym 90 KM.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w apartamentach z klimatyzacją. Apartamenty są położone blisko rzeki. Każdy apartament wyposażony jest w 3 oddzielne sypialnie 2 osobowe, pokój dzienny, aneks kuchenny oraz łazienkę i ubikację. Każdy apartament jest w pełni przystosowany do spania, spędzania w nim czasu oraz zrobienia wszystkich posiłków. Dla każdego jest przygotowana pościel oraz ręczniki. Na terenie posesji znajduje się basen, dostępny tylko dla naszych Gości. Do dyspozycji naszych Gości na terenie bazy znajdują się wędzarnia, grill, bar, TV satelitarna, stołówka, sklep wędkarski.

Wyżywienie i napoje

Wyżywienie (śniadania, obiady i kolacje) oraz napoje we własnym zakresie. Każdy posiłek można przygotować w miejscu zakwaterowania, gdzie jest w pełni wyposażony aneks kuchenny. Ponadto w naszej bazie jest możliwość zamówienia posiłków - 20 EUR (śniadanie oraz obiadokolacja dla 1 osoby na 1 dzień).

Opieka podczas wyprawy

Na miejscu do Waszej dyspozycji jest polskojęzyczny rezydent. Dostarcza także przynęty i zanęty naturalne (płatne według zużycia na miejscu). Na dodatkowe życzenie Gości, rezydent może zrobić zakupy spożywcze. Przy wykupieniu opcji łowienia z przewodnikiem wędkarskim (przewodnik na 6 dni po 8 godzin dziennie), jesteście cały czas pod jego opieką. Przewodnik wybierze dla Was najlepsze miejsca do łowienia. Przygotuje odpowiednie zestawy i pod jego okiem będziecie mieli okazję złowienia największych okazów. Nasz przewodnik zna najlepsze rejony na połowy największych sumów, sandaczy oraz karpi. Przewodnik zna bardzo dobrze rzekę Ebro i łowi na niej regularnie.

Informacje sprzętowe

Wszystkim uczestnikom zapewniamy przed wyjazdem obszerną informację sprzętowo-wędkarską oraz pomoc w ewentualnych zakupach sprzętowych. Informacje zostaną przekazane po zapisaniu się i wpłacie zaliczki za wyprawę.

Wypożyczalnia sprzętu biwakowego

Łóżko ze śpiworem lub fotel ze śpiworem - 3 EUR (1 szt. na 1 dzień)
Namiot - 3 EUR (1 szt. na 1 dzień)

Limity i ograniczenia

Rekomendujemy, aby wszystkie sumy powyżej 20 kg zostały wypuszczone z powrotem do wody. Można zabrać 1 niedużego suma na potrzeby bieżącego posiłku. Z łowiska można zabrać 2 sandacze na osobę dziennie. Wszystkie pozostałe sandacze wypuszczamy z powrotem do wody. Z łowiska można zabierać również inne gatunki ryb, ale tylko w ilościach, które potrzebne są do bieżącego spożycia na miejscu. Zakaz mrożenia ryb. Zakaz zabierania ryb z przeznaczeniem do wywiezienia z Hiszpanii.

Wyprawa obejmuje / nie obejmuje

 • 8 dni na miejscu (6 pełnych dni łowienia)
 • zakwaterowanie (7 noclegów) w apartamentach z klimatyzacją (każdy apartament wyposażony jest w 3 oddzielne sypialnie 2 osobowe, pokój dzienny, aneks kuchenny oraz łazienkę i ubikację)
 • łodzie wędkarskie z silnikami spalinowymi 15 KM (jedna łódź na 3 osoby)
 • pełną informacje o łowisku
 • opiekę polskojęzycznego rezydenta
 • pościel i ręczniki
 • dostęp do basenu
 • internet WiFi
 • dostęp do bazy (wędzarnia, grill, bar, TV satelitarna, stołówka, sklep wędkarski)
 • dojazd lub przelot na miejsce (oferujemy pomoc przy zakupie biletów lotniczych)
 • wyżywienie
 • obowiązkowe ubezpieczenie NNW i KL w cenie 1,8 EUR za osoba/dzień (14,4 EUR za osoba/tydzień)
 • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł osoba/cały pobyt
 • paliwo do łodzi, płatne według zużycia na miejscu
 • licencja parkowa COTO - 50 EUR osoba/tydzień lub 8 EUR za osoba/dzień
 • licencja wędkarska - 15 EUR osoba/rok
 • obowiązkowe sprzątanie końcowe - 10 EUR osoba

Miejsce wyprawy

Created with Sketch. Rzeka Ebro, Hiszpania
Created with Sketch.
od 1350 zł
Dziś zapłacisz: 135 zł

Pakiety wyprawy

Wybierz dostępny pakiet wyprawy

Organizator wyprawy

Może ci się również spodobać

Bądź zawsze na bieżąco

Najnowsze oferty prosto na Twoją skrzynkę odbiorczą.