od 2750 zł
Dziś zapłacisz: 275 zł
Zarezerwuj

Rugia – Wyprawa na Szczupaki

Created with Sketch. Rugia, Niemcy
Created with Sketch.

Czas trwania

6 dni

Created with Sketch.

Rodzaj wyprawy

Wyprawa wędkarska

Created with Sketch.

Wielkość grupy

6 osób

Created with Sketch.

Język

Angielski, Polski

Opis

Do pierwszych 10 rezerwacji BON o wartości 50ZŁ na zakupy w DECATHLON!

Jadąc z nami na tę wyprawę powinieneś liczyć się z tym, że w każdym dniu łowienia możesz stanąć “oko w oko” z wielkim-życiowym szczupakiem. To łowisko największych szczupaków na całym świecie! I nie ma co do tego żadnych wątpliwości! Łowisko testujemy dla Was już od 10 lat. To nie jest oferta dla każdego wędkarza, jednak każdy wymagający łowca szczupaków będzie miał szansę spełnić swoje marzenia. Skupiamy się głównie na łowieniu tylko okazowych szczupaków, omijając miejsca, w których biorą małe ryby.

INFORMACJE O WYPRAWIE

 • Wyspa Rugia w Niemczech posiada niesamowity potencjał wędkarski. Żyje tu większość ryb śródlądowych, jak i morskich, które zamieszkują ten rejon Europy. Łowi się tu szczupaki, sandacze, okonie, a także belony, dorsze i wielkie łososie. To ogromne połacie wody i niezmierzony zasób drapieżników.
 • Rugia jest wyspą, która posiada wiele ogromnych zatok. Łowiąc na niektórych z nich nie widać brzegów wyspy. To najlepsze na Świecie łowisko szczupaka! Ryb powyżej metra żyje tu naprawdę dużo. Specjaliści szukają w tych wodach, szczupaków przekraczających 120 centymetrów! Realną szansą jest złowienie szczupaka przekraczającego 130, a nawet 140 centymetrów!
 • Na obszarze wód Rugii jest wiele obostrzeń, dzięki którym chronione są ryby i wszystkie inne zwierzęta. Na łowisku propagowana jest metoda “catch & release” w stosunku do złowionych szczupaków. Na wodach “wewnętrznych” Rugii jest całkowicie zabroniony troling. Łowienie szczupaków w tym rejonie nie należy do prostych i łatwych. Trzeba liczyć się z trudnymi warunkami na wodzie oraz ze zmienną pogodą.W sezonie są takie dni, w których nawet nie ma możliwości wypłynąć na zatoki. Jednak później wytrwali łowcy są obdarzani naprawdę pięknymi rybami.
 • Rugia to bardzo ciekawe i piękne miejce. W wolnych chwilach można zwiedzić Rugię i obejrzeć jej najpękniejsze zakątki. Rugia ma bardzo urozmaicone wybrzeże, od wielkich rezległych zatok, aż do kilkudziesięcio-metrowych klifów, które są przecież typowe dla wybrzeża Irlandii.

Szczegóły wyprawy

Rozwiń wszystko
Program wyprawy

Dzień 1 - Polska - Rugia
Przyjazd z Polski na Rugię. Zakwaterowanie w miejscu zamieszkania. Spotkanie z przewodnikiem wędkarskim. Krótka odprawa przed pierwszym dniem łowienia.
Dzień 2 - Rugia
Dojazd do portu. Wypłynięcie z portu. Cały dzień łowienia z przewodnikiem wędkarskim. Powrót do miejsca zakwaterowania.
Dzień 3 - Rugia
Dojazd do portu. Wypłynięcie z portu. Cały dzień łowienia z przewodnikiem wędkarskim. Powrót do miejsca zakwaterowania.
Dzień 4 - Rugia
Dojazd do portu. Wypłynięcie z portu. Cały dzień łowienia z przewodnikiem wędkarskim. Powrót do miejsca zakwaterowania.
Dzień 5 - Rugia
Dojazd do portu. Wypłynięcie z portu. Cały dzień łowienia z przewodnikiem wędkarskim. Powrót do miejsca zakwaterowania.
Dzień 6 - Rugia - Polska
Wykwaterowanie się z miejsca zamieszkania. Wyjazd z Rugii do Polski.

Dostępne gatunki ryb

Dla nas główną i największą atrakcją na Rugi są szczupaki, jednak łowisko to obfituje w sandacze, okonie i wiele gatunków ryb morskich, w których niepodzielnie króluje łosoś. My skupiamy się na łowieniu dużych szczupaków, bo tutaj w tym przypadku może wydarzyć się naprawdę wszystko.

Sprzęt pływający
Sprzęt pływający

Do dyspozycji Gości są 2 profesjonalne 3-4 osobowe łodzie wędkarskie Kruger Boats 5,35 metra z silnikami 50 KM. Łodzie są wyposażone w pełną elektronikę - GPS Garmin z NIEZBĘDNYMI mapami morskimi oraz profesjonalna echosonda, a także radio VHF. Na łodziach są także dryfkotwy do łowienia w dryfie. Na wyposażeniu są także kamizelki wypornościowe. Istnieje możliwość wypożyczenia pełnego sprzętu wędkarskiego oraz przynęt.

Dojazd na miejsce

Dojazd na miejsce we własnym zakresie. Opcjonalnie istnieje możliwość dojazdu na Rugię wygodnym samochodem typu VAN. Samochód posiada duży i pakowny bagażnik oraz klimatyzację. Opcja dla 2-6 uczestników wyprawy.

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w komfortowych apartamentach (opcja dla 3, 4 lub 6 osób) lub pokojach dwuosobowych (opcja dla 2 osób). Apartamenty posiadają 2 pokoje oraz w pełni wyposażoną kuchnię. W kuchni znajduje się wszystko co potrzeba, aby przygotować każdy posiłek (lodówka, kuchenka, piekarnik, kuchenka mikrofalowa, itd.). Ponadto w apartamentach i pokojach są oczywiście łazienki z WC oraz ogrzewanie. Uwaga w apartamentach i w pokojach są głównie łóżka podwójne.

Wyżywienie i napoje

Wyżywienie i napoje we własnym zakresie. Zakupy spożywcze można zrobić w Polsce lub w miejscowych sklepach na Rugii. W miejscu zakwaterowania (TYLKO opcja zakwaterowania w apartamencie) w kuchni można przygotować każdy posiłek. Ponadto blisko miejsca zakwaterowania są restauracje oferujące szeroki wachlarz dań.

Opieka podczas wyprawy
Opieka podczas wyprawy

Od początku wyprawy jesteście pod opieką przewodników Mateusza Kalkowskiego lub Adama Wójcika. Przewodnicy pływają z Wami przez cały okres wyprawy. Przewodnicy służą swoimi radami przy poznawaniu łowiska, wyborze odpowiednich przynęt oraz technik połowu szczupaków.

Istotne uwagi

Ze względu na trudne warunki pogodowe istnieje możliwość, że w danym dniu będziemy zmuszeni do łowienia tylko na wybranych miejscach (bardzo duży wiatr i wysokie fale).
Na naszych wyprawach na Rugię obowiązuje zasada “złów i wypuść” w stosunku do złowionych szczupaków. Dopuszczamy możliwość zabrania jednego szczupaka dziennie na potrzeby bieżącego posiłku.

Indywidualne terminy i ceny wypraw

Terminy wypraw są uzgadniane indywidualnie z uczestnikami.
Obowiązują następujące ceny:
2 osoby - 2750 zł od osoby
3 osoby - 2650 zł od osoby
4 osoby - 2550 zł od osoby
5-6 osób - 2450 zł od osoby

Limity i ograniczenia

Z łowiska można zabrać dziennie 1 szczupaka na łódź w rozmiarze 55 – 75 cm. Wszystkie pozostałe szczupaki wypuszczamy z powrotem do wody. Z łowiska można zabierać również inne gatunki ryb, ale tylko w ilościach, które potrzebne są do bieżącego spożycia na miejscu.

Wyprawa obejmuje / nie obejmuje

 • Komfortowe zakwaterowanie w apartamencie z aneksem kuchennym (opcja dla 3, 4 lub 6 osób) lub komfortowe zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych (opcja dla 2 osób). Uwaga w apartamentach i w pokojach są głównie łóżka podwójne
 • 4 dni łowienia z polskojęzycznym/anglojęzycznym przewodnikiem wędkarskim.
 • Duża łódź z silnikiem spalinowym 50 KM (w pełni wyposażona w profesjonalną elektronikę - echosonda, GPS, radio VHF).
 • Paliwo do łodzi
 • Sprzęt wędkarski i przynęty
 • Opieka polskojęzycznego przewodnika wędkarskiego podczas całej wyprawy
 • Licencje wędkarskie (licencja jest wliczona w cenę tylko przy posiadaniu karty wędkarskiej, bez karty dopłata 36 EUR/osoba możliwość zakupu w zakładce Pakiety)
 • Sprzątanie końcowe
 • Pościel
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Dojazd na miejsce
 • Wyżywienie i napoje
 • Przejazd z miejsca zakwaterowania do portu i z powrotem, z którego odbywa się wypłynięcie na ryby (około 10 km w jedną stronę). Dla tych osób, które nie chcą dojeżdżać do portu, istnieje możliwość zakwaterowania w okolicach portu.

Miejsce wyprawy

Created with Sketch. Rugia, Niemcy
Created with Sketch.
od 2750 zł
Dziś zapłacisz: 275 zł

Pakiety wyprawy

Wybierz dostępny pakiet wyprawy

Organizator wyprawy

Może ci się również spodobać

Bądź zawsze na bieżąco

Najnowsze oferty prosto na Twoją skrzynkę odbiorczą.